30 czerwca 2018 roku odbył się kolejny, VII już Dzień Bezpieczeństwa, a jednocześnie II Dzień Otwarty, który to organizowany jest z myślą nie tylko o pracownikach Trzuskawicy, ale też o jej sąsiadach, lokalnych władzach oraz ich rodzinach.

Uczestnicy wydarzenia mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich. Ratownicy medyczni zorganizowali pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy, fachowcy informowali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a konserwator sprzętu ppoż. sprawdzał stan gaśnic samochodowych. Na terenie zakładu wyodrębniono też kącik zdrowotny – każda z osób zainteresowanych mogła przejść badania profilaktyczne: zbadać swoje ciśnienie lub poziom cukru we krwi. Kobiety mogły zadbać o swoje zdrowie, ale i urodę: konsultując się z kosmetyczką lub wykonując drobne zabiegi manicure.

Wszyscy chętni, zarówno dorośli jak i dzieci znajdujące się pod ich opieką, mogli także wybrać się na teren zakładu i na własne oczy zobaczyć kopalnię oraz jej zasoby.

Także dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Animatorzy malowali im twarze, przygotowali zabawy edukacyjne, malowanki, a nawet ustawili auto, które dzieci mogły pomalować farbami. Rozstawiono także dmuchańce oraz przygotowano pokazy i warsztaty naukowe pod nazwą „Zabawa z nauką”. W ramach tych akcji, dzieci mogły wziąć udział m.in. w lekcjach bezpieczeństwa w przygotowanym specjalnie dla nich miasteczku rowerowym.

Na scenie odbyły się liczne konkursy, a także wystąpił Kabaret Weźrzesz.

Uśmiechy na twarzach świadczyły o dobrej zabawie uczestników, a było ich około 430, co jest dla nas najwspanialszą nagrodą.