Dzieciństwo to okres beztroski, pełen śmiechu i swobody. To zaczarowany świat baśni, w którym wszystko jest piękne i zdarzyć się może. Takim dzieciństwem nie zawsze mogą cieszyć się dzieci, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Świat zamienia się wtedy w nieustanną walkę o zdrowie i życie. W takich przypadkach, domem dla dzieci z chorobą nowotworową często staje się oddział szpitalny – taki jak ten w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii im. W. Buszkowskiego w Kielcach. Tradycyjnie już, z okazji Dnia Dziecka, Trzuskawica S.A. zorganizowała dla małych pacjentów prezenty oraz podarowała zabawki na wyposażenie sali świetlicowej. Wszystko to organizowane jest w celu niesienia chorym dzieciom radości, ulżenia w chorobie oraz po to, aby pobyt w szpitaliku był przyjemniejszy. Nasza pomoc to wsparcie również dla rodziców – aby wiedzieli, że nie zostają bez pomocy, bez ciepłej dłoni drugiej osoby, skazani na tak trudny los.

Mamy nadzieję, że podarowane rzeczy pozwolą chorym dzieciom choć trochę zapomnieć o chorobie – aby ich dzieciństwo także było szczęśliwe.