W dniu 23 kwietnia 2018r. w ramach projektu „Program: Edukacja Przedsiębiorczości”, realizowanym przez Urząd Miasta Kielce za pośrednictwem Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, Uczniowie z Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Kielcach wraz z opiekunami odwiedzili Zakład Trzuskawica S.A.

Grupą zwiedzających uczniów opiekowała się Irena Surma, która zaprezentowała historię Zakładu, procesy technologiczne, a także ogromne znaczenie Przedsiębiorstwa dla rozwoju branży budowlanej.

Młodzież miała możliwość obejrzeć ciekawy film i slajdy obrazujące konieczność przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa na terenie Zakładu, o czym szczegółowo mówiła Patrycja Szot, inspektor ds. BHP.

Na koniec części edukacyjno-szkoleniowej i dokonaniu podsumowania najważniejszych informacji, uczniom zadano pytania kontrolne, a ich poprawne odpowiedzi świadczyły o wielkiej uwadze słuchających i ciekawie zaprezentowanym wcześniej materiale.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek grupa Uczniów wraz z opiekunami udała się do autokaru, którym wjechała na teren Zakładu, aby zobaczyć miejsce wydobycia kamienia przeznaczonego do dalszego procesu technologicznego. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali zza szyb pojazdu poszczególne Działy zlokalizowane na trasie do kopalni.

Skala wydobycia kamienia, proces wywozu urobku samochodami technologicznymi do produkcji, o których opowiadał na kopalni kolega Daniel Pisany, spowodował niezapomniane wrażenia.