15 maja w ZSZ nr 1 przy ul. Zgody w Kielcach (kielecka budowlanka) odbył się konkurs o trzy roczne stypendia fundowane przez Prezesa Trzuskawica S.A. w Sitkówce, Michała Jankowskiego.

Trzuskawica od dziesięciu lat organizuje „Konkurs wiedzy o wapnie”. Aby było sprawiedliwie, testy zostały przygotowane w taki sam sposób, jak na maturze. Na odkodowanie prac czekano w napięciu, gdyż oprócz trójki zwycięzców, Zakład ufundował również dużo rzeczowych nagród dla pierwszej trzydziestki uczniów.

Organizując konkurs od tylu lat skupiamy się na tym, aby przyszli budowlańcy wiedzieli, że wapno tworzy w domach specyficzny mikroklimat i  powstaje w oparciu o nowoczesne metody i technologie. Uczniowie natomiast winni mieć świadomość, że nauka i wiedza popłacają.

W tym roku Paweł Siadul zdobył I miejsce uzyskując 84 na 90 możliwych punktów. Ten młody człowiek uczy się dla satysfakcji i widać, że robi to systematycznie.

Gratulacje dla zwycięzcy zostały złożone przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Panią Bożentynę Pałka-Koruba, która uświetniła przeprowadzenie konkursu oraz podziękowała Panu Prezesowi, Michałowi Jankowskiemu, za zaangażowanie i kontynuację tej wspaniałej tradycji. Prezes Jankowski  otrzymał również serdeczne podziękowania od Kuratora Oświaty oraz Dyrekcji Szkoły, za wielkie serce i wspieranie szkolnictwa zawodowego od dziesięciu lat, w formie okazjonalnych dyplomów.

Na okoliczność „dziesiątki”, młodzież przedstawiła piękne skecze o tematyce budowlanej, a nawet konstruowała na scenie ścianę, pod okiem kierownika oraz z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.