Aktualności

Konferencja „Europejska Polityka Redukcji Emisji CO2”

W dniu 12.04.2012 r. Zarząd Trzuskawica S.A. oraz Zarząd Krajowy ZZ Budowlani zorganizowały w Sitkówce konferencję objętą honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka i Wojewody Świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby.

Konferencja na temat: Europejska Polityka Redukcji Emisji CO2 i jej konsekwencje dla produkcji i rynku pracy polskiego przemysłu wyrobów budowlanych – to konferencja o zasięgu ogólnopolskim poświęcona problematyce redukcji emisji gazów cieplarnianych i polityce Unii Europejskiej w tym zakresie.

Konferencja w szczególności poświęcona była ocenie perspektyw utrzymania produkcji w Polsce, zagrożeniu zjawiskiem „carbon leakage” a także konsekwencjach redukcji limitów emisji dla polskiego rynku pracy.

W konferencji wzięło udział około 200 osób stanowiących przedstawicieli środowiska naukowego, ministerstwa gospodarki, środowiska pracy, przedsiębiorstw wapienniczych, cementowych, gipsowych, kopalni surowców mineralnych, stowarzyszeń i izb branżowych, samorządów lokalnych oraz związków zawodowych. Przedstawiono wiele istotnych i ciekawych prezentacji, wśród nich referat prof. Krzysztofa Żmijewskiego, który zdecydowanie podnosił społeczny aspekt planowanej polityki. Profesor wyliczył, że polityka dalszego ograniczania emisji CO2 przyniesie zamknięcie około 350 tysięcy miejsc pracy.

Konferencja miała zasięg ogólnopolski, jednak wybór miejsca jej organizacji nie jest przypadkowy, bo to właśnie w województwie świętokrzyskim jest skupiona duża liczba przedsiębiorstw budowlanych szczególnie zainteresowanych tym tematem. Jest to konferencja wysokiego ryzyka – jednak zarząd Trzuskawica Spółka Akcyjna podjął je, ponieważ jak mówi Prezes Michał Jankowski, mówimy o decyzjach i planach, których konsekwencją może być znikniecie z Polski całego sektora produkcji materiałów budowlanych, a w skali województwa takiego jak świętokrzyskie jest to problem kluczowy.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.