Trzuskawica A CRH Company

Napędzamy
postęp.

Najwyższe domy...
najbardziej wytrzymałe mury...
najdłuższe mosty...

To efekt pracy wielu ekspertów wykorzystujących najlepsze dostępne materiały oraz technikę doskonaloną przez lata. Tak właśnie działa postęp. Jest wpisany w tożsamość Trzuskawicy. Możemy być dumni, że jesteśmy jego częścią.

Wspieramy kluczowe sektory przemysłu w dynamicznym rozwoju. Napędzamy je do działania. Jesteśmy liderem na rynku krajowym w wydobyciu kamienia wapiennego i w produkcji wapna. Nasze produkty wykorzystywane są w projektach budowlanych, ochronie środowiska, rolnictwie, przemyśle oraz drogownictwie.

Napędzamy postęp

0 km

rocznie przejeżdżają nasze produkty drogą kolejową

0 ton

produkowanego kamienia co godzinę

ponad 0

zatrudnionych pracowników

0 km

rocznie przejeżdżają nasze produkty transportem drogowym

ponad 0

dostarczonych ładunków każdego dnia

0%

klientów jest zadowolonych z naszych usług

Nasze wartości

Naszym celem jest dostarczanie jeszcze lepszych produktów i usług oraz ciągły rozwój wszystkich procesów operacyjnych. Chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że otrzymują jakość na najwyższym poziomie, a pracownicy czuli się bezpiecznie, mogli rozwijać się w międzynarodowym środowisku oraz mieli dostęp do najnowszych technologii. Dążymy do tego, aby Trzuskawica S.A. była firmą pierwszego wyboru zarówno dla klientów, jak i dla pracowników.

Nasze wartości określone zostały w Politykach Trzuskawica S.A.

Filary Trzuskawica S.A.

Ludzie

Sercem każdej firmy są ludzie, dlatego dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im bezwypadkowe i przyjazne środowisko pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zaczyna się ode mnie – ta idea przyświeca nam od lat. Zawsze przestrzegamy zasad bezpieczeństwa i edukujemy w tym zakresie naszych pracowników. Dzięki temu możemy się szczycić m.in. tytułem "Bezpiecznej Kopalni".

Jakość

Dbamy o to, aby nasze produkty, usługi oraz procesy operacyjne odznaczały się najwyższą jakością. Stawiamy na innowacyjność, wydajność i stosowanie najlepszych dostępnych rozwiązań.

Relacje

Nasza współpraca z Partnerami zawsze opiera się na zaufaniu, wsparciu i zrozumieniu wzajemnych oczekiwań, a jej celem jest osiąganie długotrwałych, obopólnych korzyści.

Odpowiedzialność

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Dbałość o środowisko uznajemy za nasz podstawowy obowiązek, a zrównoważony rozwój za jedną z kluczowych wartości.

Doświadczenie

Mamy za sobą ponad 100 lat doświadczenia w wydobyciu i produkcji kamienia wapiennego. Zatrudniamy najlepszych branżowych ekspertów, a w codziennej pracy łączymy tradycję z innowacyjnością.

Zintegrowany
system
zarządzania

Zintegrowany System Zarządzania zapewnia spełnienie wymagań i norm dla kluczowych systemów w sferze jakości i środowiska oraz energii.

Dowiedz się więcej

Władze spółki

Tomasz Sęk

Prezes Zarządu

Andrzej Piwowarski

Członek Zarządu

Dyrektor ds. Handlowych

Aleksander Szyszko

Członek Zarządu

Dyrektor Operacyjny

Adrian Kaczmarczyk

Członek Zarządu

Dyrektor ds. Finansowych

Mateusz Zwoliński

Członek Zarządu

Dyrektor ds. Kruszyw

Małgorzata Klejnowska

Członek Zarządu

CRH jest wiodącą grupą spółek o zasięgu globalnym, produkującą całą gamę materiałów budowlanych

Przez ponad cztery dekady CRH opracowało i wdrożyło sprawdzony model poprawy działalności. Opracowane działania pozwoliły naszym akcjonariuszom cieszyć się całkowitą stopą zwrotu (TSR) w wysokości 15,8% od momentu powstania w 1970 roku!

Grupa CRH to:

  • 0

    zatrudnionych pracowników na całym świecie

  • 0

    lokalizacji w kilkudziesięciu krajach na wielu kontynentach

Nasza historia

1910

Historia naszej firmy zaczęła się w roku 1910. To właśnie wtedy rozpoczęliśmy w Sitkówce wydobycie kamienia wapiennego na skalę przemysłową.

1922 – 1930

W roku 1922 uruchomiliśmy pierwszy piec do wypału wapna. Jeszcze przed końcem dekady wybudowaliśmy kolejne dwa piece typu Koern, młyn do produkcji wapna mielonego, a następnie uruchomiliśmy przemiałownię kamienia wapiennego.

1945 – 1956

Lata powojenne to w naszej historii zarówno okres upaństwowienia, jak również odbudowy i scalania całego przemysłu wapienniczego w rejonie: Kielc, Sitkówki i Sobkowa.

1970 – 1977

Lata 70. to dla nas czas dynamicznego rozwoju. W 1970 roku, w Zakładzie Wapienniczym „Kowala”, wprowadziliśmy piece szybowe typu 100C. Zdolność produkcyjna każdego z sześciu pieców to aż 120 ton na dobę. W latach 1974–1975 uruchomiliśmy Zakład Wapienniczy „Trzuskawica”, w którym pracowało: 12 pieców szybowych typu 100C, trzy ciągi produkcji wapna hydratyzowanego, bardzo nowoczesna przemiałownia mączek wapiennych i wydział przerobu kamienia wapiennego o zdolności produkcyjnej ok. 4 mln ton. W roku 1977 zdecydowaliśmy o połączniu ZW „Kowali” i ZW „Trzuskawica”. Tym sposobem powstały Zakłady Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica”.

1983 – 1988

W latach 80. wybudowaliśmy i uruchomiliśmy dodatkowe dwa piece szybowe oraz przemiałownię, uzyskując w roku 1988 maksymalną wielkość produkcji wapna palonego – blisko 1 mln ton.

1997

9 lat później ZPW „Trzuskawica” przekształciły się z przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa ZPW „Trzuskawica” S.A.

2003

Rok 2003 możemy śmiało nazwać kolejnym kamieniem milowym w historii firmy. ZPW „Trzuskawica” S.A. zostały wówczas sprywatyzowane przez irlandzką grupę Cement Roadstone Holding (CRH), która jest globalnym liderem w produkcji materiałów budowalnych. W tym samym roku zakupiliśmy również zakład wapienniczy „Kujawy Wapno”.

2007

Po upływie czterech lat „Trzuskawica” i „Kujawy Wapno” połączyły się w jedną spółkę, aby móc działać jeszcze efektywniej.

2010 – 2011

Początek ubiegłej dekady to czas intensywnej rozbudowy naszej firmy. Kupiliśmy wówczas kopalnię granitu „Gniewków”, kopalnię bazaltu „Targowica” i kopalnię piaskowca „Osielec”.

2013

W 2013 roku zmieniliśmy nazwę z Zakłady Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica” na „Trzuskawica” S.A. Pod tą nazwą działamy do dziś, wciąż rozwijając naszą firmę i z optymizmem patrząc na to, co przyniosą nam kolejne lata.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.