Aktualności

Konkurs wiedzy o wapnie 2013

Ponad osiemdziesięciu uczniów kieleckiej „budowlanki” walczyło w Maju o stypendia fundowane przez Prezesa Trzuskawica S.A w Sitkówce Michała Jankowskiego. Trzuskawica od ośmiu lat organizuje „Konkurs wiedzy o wapnie” fundując najlepszym uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach roczne stypendia.

Wiedza o wapnie – popularnym budulcu przyszłych budowlańców jest im niezbędna do prawidłowego wykonywania w przyszłości swojego wyuczonego zawodu. Uczniowie zwiedzali zakład i uczestniczyli w prezentacji na temat produkcji wapna i materiałów budowlanych produkowanych przez Trzuskawica S.A. a organizacja konkursu była ukoronowaniem całego przedsięwzięcia. Chodzi o to, jak mówi Pan Prezes Michał Jankowski i fundator stypendium, aby przyszli budowlańcy wiedzieli ,że wapno tworzy w domach specyficzny mikroklimat i chociaż to jest materiał tradycyjny to warto wiedzieć ,że powstaje w oparciu o nowoczesne metody oraz mieli świadomość ,że wiedza popłaca. Także w tym roku przygotowano testy jak na maturze, wszystkie prace były kodowane a zadanie trudne.

Lista osób nagrodzonych była długa bo zakład oprócz stypendiów ufundował do 30 miejsca upominki rzeczowe. Wśród osób wyróżnionych była również płeć piękna. Najlepszymi wiadomościami popisał się uczeń klasy I Paweł Siadul i zdobył stypendium w kwocie 350zł miesięcznie przez cały rok. Paweł to dobry uczeń mówi jego wychowawczymi i taki wynik nie był dla niej zaskoczeniem. Drugie miejsce i stypendium w kwocie 250 zł miesięcznie zajął Konrad Gorzelak. Największą niespodzianką w tym roku było uzyskanie takiej samej liczby punktów przez dwóch panów: Łukasza Partykę i Jacka Gorzelaka – Prezes Michał Jankowski uznał ,że obydwaj prezentowali wysoki poziom wiedzy i obydwaj otrzymają stypendium w kwocie po 150 zł miesięcznie przez cały rok.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.