Aktualności

Trzuskawica – Konkurs wiedzy o wapnie, 2015 rok

15 maja w ZSZ nr 1 przy ul. Zgody w Kielcach (kielecka budowlanka) odbył się konkurs o trzy roczne stypendia fundowane przez Prezesa Trzuskawica S.A. w Sitkówce, Michała Jankowskiego. Trzuskawica od dziesięciu lat organizuje „Konkurs wiedzy o wapnie”. Aby było sprawiedliwie, testy zostały przygotowane w taki sam sposób, jak na maturze. Na odkodowanie prac czekano w napięciu, gdyż oprócz trójki zwycięzców, Zakład ufundował również dużo rzeczowych nagród dla pierwszej trzydziestki uczniów.

Organizując konkurs od tylu lat skupiamy się na tym, aby przyszli budowlańcy wiedzieli, że wapno tworzy w domach specyficzny mikroklimat i powstaje w oparciu o nowoczesne metody i technologie. Uczniowie natomiast winni mieć świadomość, że nauka i wiedza popłacają.

W tym roku Paweł Siadul zdobył I miejsce uzyskując 84 na 90 możliwych punktów. Ten młody człowiek uczy się dla satysfakcji i widać, że robi to systematycznie. Gratulacje dla zwycięzcy zostały złożone przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Panią Bożentynę Pałka-Koruba, która uświetniła przeprowadzenie konkursu oraz podziękowała Panu Prezesowi, Michałowi Jankowskiemu, za zaangażowanie i kontynuację tej wspaniałej tradycji. Prezes Jankowski otrzymał również serdeczne podziękowania od Kuratora Oświaty oraz Dyrekcji Szkoły, za wielkie serce i wspieranie szkolnictwa zawodowego od dziesięciu lat, w formie okazjonalnych dyplomów. Na okoliczność „dziesiątki”, młodzież przedstawiła piękne skecze o tematyce budowlanej, a nawet konstruowała na scenie ścianę, pod okiem kierownika oraz z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.