Wydarzenia

Trzuskawica – Konkurs wiedzy o wapnie, 2016 rok

W ZSZ w Kielcach (kielecka budowlanka) po raz kolejny odbył się konkurs o trzy roczne stypendia fundowane przez Prezesa firmy Trzuskawica S.A. zlokalizowanej w Sitkówce, Michała Jankowskiego.

Konkurs odbył się we wtorek 17 maja 2016 roku. Trzuskawica S.A. od jedenastu lat organizuje „Konkurs wiedzy o wapnie”. Aby było sprawiedliwie, testy są przygotowywane w takim sam sposób jak na maturze (90 pytań), a wszystkie prace są kodowane. Na odkodowanie prac czekano w napięciu, gdyż oprócz nagród dla trójki zwycięzców Zakład ufundował także dużo nagród rzeczowych dla pierwszej trzydziestki uczniów.

Idea konkursu jest bardzo pozytywna: młodzi ludzie zdobywają wiedzę – nowe informacje, jest to także forma zdrowej rywalizacji. Organizując konkurs od tylu lat chcemy przekazać przyszłym budowlańcom wiedzę o tym, że wapno tworzy w domach specyficzny mikroklimat i chociaż to jest materiał tradycyjny to warto wiedzieć, że powstaje w oparciu o nowoczesne metody i technologie. Ważnym jest także to, aby uczniowie mieli świadomość, że nauka i wiedza popłacają. I miejsce i stypendium w wysokości 350.00zł miesięcznie uzyskał Dawid Poddębniak. Dawid, uczeń klasy II AB, wystartował w konkursie po raz drugi. Przed rokiem był piąty, a tym razem wspiął się na sam szczyt. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kasza, także uczeń klasy II AB, który również we wcześniejszych latach próbował swoich sił – ocenił on, że w tym roku były pytania bardziej szczegółowe, ale dobrze się przygotował, gdyż udało mu się zdobyć drugie miejsce i stypendium w wysokości 250.00zł miesięcznie. Na trzecim miejscu, po dogrywce, uplasował się Maciej Tolak, zdobywając stypendium w wysokości 150.00zł miesięcznie. Maciej Tolak przed rokiem również był trzeci. Tuż za podium znalazła się Paulina Walczak.

Gratulacje dla zwycięzców złożył wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut, który ocenił ideę konkursu jako piękny przykład współpracy przedsiębiorstwa ze szkołą zawodową, dziękując Panu Prezesowi Michałowi Jankowskiemu za zaangażowanie i kontynuacje tej wspaniałej tradycji. Serdeczne podziękowania Prezes Michał Jankowski otrzymał również od Dyrekcji Szkoły za wielkie serce i wspieranie szkolnictwa zawodowego, w formie okazjonalnych dyplomów. Młodzież na okoliczność rozpoczęcia nowej „dziesiątki” zadedykowała Panu Prezesowi piosenki. Dzięki konkursowi organizowanemu przez Zakład Trzuskawica S.A. uczniowie, którzy są w gorszej sytuacji materialnej, otrzymują dodatkowe wsparcie, natomiast dla szkoły jest to forma promocji.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.