Wydarzenia

Trzuskawica promuje szkolnictwo zawodowe

W dniu 07 czerwca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach zorganizowano Dzień Otwarty Szkoły i ogromny Piknik Budowlany! Głównym Sponsorem imprezy była Firma Trzuskawica S.A., która poprzez finansowe wspieranie placówki od wielu lat promuje w regionie szkolnictwo zawodowe, szczególnie kierunki budowlane.

Tego dnia, o godzinie 10:00, przybyli także dziennikarze lokalnych mediów, by relacjonować przebieg wizyty około 300 uczniów z różnych szkół. Nauczyciele wraz z młodzieżą przygotowali bogaty program dla gimnazjalistów i ich rodziców, w trakcie którego obecni mogli zapoznać się ze specyfiką szkoły i wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach warsztatowych. W ramach planowego rozpoznawania szkoły goście obejrzeli komediową, ale i też refleksyjną adaptację „Kopciuszka” w wykonaniu Szkolnego Teatru Zgoda, która podkreślała konieczność kształcenia zawodowego, a nawet jego wyższość nad kształceniem ogólnym. Na dziedzińcu odbył się także wyjątkowy pokaz mody!

Prezentowana kolekcja o nazwie „UNI.TY” powstała w trakcie międzynarodowych warsztatów projektowania ubioru w Centrum Fashion Design Kieleckiego Parku Technologicznego. Dwudziestu studentów i absolwentów uczelni artystycznych z Polski, Chin i Chorwacji tworzyło własne kreacje pod okiem znanych mentorów – słynnego duetu projektantów: Paprocki & Brzozowski. W roli modelek i modeli tej kolekcji wystąpili świetnie przygotowani uczniowie szkoły. Profesjonalizm uczestników pokazu wielce zadziwił zebraną widownię. Oklaskom nie było końca! Na koniec wszystkich atrakcji przewidziano odpoczynek w formie wspólnego biesiadowania i grillowania. Była to też wspaniała okazja do wielu ciekawych rozmów z uczniami
i nauczycielami.

Dzień Otwarty w ZSZ Nr 1 w Kielcach można uznać za bardzo udany, skoro młodzież od razu zgłaszała się do Kancelarii Szkoły z zapytaniami, jak zostać uczniem tej szkoły! Niektórzy wcześniej zdecydowali o wyborze technikum i szkoły branżowej oraz przynieśli gotowe dokumenty. To duży sukces tej placówki i wielka satysfakcja, że kierunki budowlane w dobie niżu demograficznego wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSZ nr 1 złożyła serdecznie podziękowania za otrzymane wsparcie dla Zarządu Trzuskawica S.A.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.