Wydarzenia

Trzuskawica S.A. sponsorem XXIII zawodów modeli szybowców

Tradycyjnie już w ostatni weekend maja na wzgórzach obok Pińczowa odbyły się zawody modelarskie modeli szybowców klasy F3Jmini.

Modele samolotów o rozpiętości do 1.5 metra pozbawione napędu unoszone są siłą prądów wstępujących na zbocze lub termicznych. Konkurencja polega na wykonaniu 10 kolejek lotów i celnym lądowaniu. Zawodnik otrzymuje punkty za czas lotu i odległość od centrum lądowania. Pomiar dokonywany jest stoperami oraz oznaczoną taśmą. Maksymalna ilość punktów to 3500. Zawody rozgrywane są przez dwa dni a wyniki z kart zawodników wpisywane są na historycznej tablicy, która służy sędziom już ponad 20 lat.

Pogoda mimo, że była iście letnia nie rozpieszczała zawodników i modeli. Sobotnie loty to walka z porywami wiatru z kierunków zachodnich i północnych pomieszanych z termiką. Niedziela była bardziej łaskawa, choć termika pokazała swoje rogi, powodując momenty flauty, gdzie modele przepadały i zawodnicy kończyli loty przed czasem. Były małe katastrofy i dziurawe skrzydła. Konkurs ogólnie przyniósł wiele emocji i pozwolił na miłe spędzenie czasu.

W tych zawodach udział wzięło ponad 20 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Niektórzy seniorzy wykonywali loty konkursowe i prowadzili naukę swoich młodszych kolegów. Zawodnicy nawzajem dokonywali pomiaru czasu i kontrolowali celność lądowań. Nad wszystkim czuwał sędzia główny p. Stefan Piotrowski z Kielc.

Tradycją stało się też sponsorowanie przez nasze Zakłady nagród w tych zawodach. Pani dyrektor Aneta Jas przekazała komplety toreb turystycznych i inne gadżety dla najlepszych zawodników w obu kategoriach wiekowych i najmłodszego uczestnika rywalizacji. W imieniu organizatora i wszystkich zawodników pan Stefan Piotrowski serdecznie podziękował za tak miły gest, który podnosi rangę konkursu i świadczy o chęci podtrzymania tradycji modelarskich naszego regionu.

W zawodach czołowe lokaty zajęli:

SENIORZY

  • 1 miejsce – Kamil Koszyczek z Zaleszan – 3410 pkt.
  • 2 miejsce – Rafał Połowniak z Tarnobrzega – 3288 pkt.
  • 3 miejsce – Maciej Wawrzycki z Kielc – 3275 pkt.

JUNIORZY

  • 1 miejsce – Kamil Jaskowski ze Stalowej Woli – 3205 pkt. + Najmłodszy zawodnik
  • 2 miejsce – Wojciech Kieliszek z Zaleszan – 2941 pkt.
  • 3 miejsce – Kamil Stan z Warszawy – 2722 pkt.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.