Wydarzenia

Wizyta studentów II roku Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego

TRZUSKAWICA S.A. w ramach Polityki Zaangażowania Społecznego od wielu lat z powodzeniem współpracuje z uczelniami wyższymi.

Dnia 23 maja 2017 roku Zakład Sitkówka gościł grupę studentów II roku Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wykładowcą Wydziału Geologii UW: dr hab. Ewą Głowniak. Wizyta ta realizowana była w ramach ćwiczeń terenowych dla studentów MSOŚ UW pt.: „Zintegrowane obserwacje i pomiary środowiska przyrodniczego w Górach Świętokrzyskich”.

Grupa studentów pod opieką pracowników Działu Ochrony Środowiska oraz pracownika Zakładu Górniczego podczas wizyty w Zakładzie obejrzała z „punktu widokowego” wyrobisko górnicze „Trzuskawica”, miała możliwość obejrzenia procesu kruszenia kamienia na PMK TRZUSKAWICA, a następnie została zapoznana z technologią wypału wapna. Studenci poznali historię Zakładu, jak również tradycję i doświadczenie w wydobywaniu i przetwarzaniu kamienia wapiennego w Zakładzie Sitkówka oraz problematykę związaną z ochroną środowiska.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.