Wydarzenia

XII Edycja konkursu Wiedzy o Wapnie

Już po raz dwunasty, 23 maja 2017 roku, w ZSZ nr 1 w Kielcach (kielecka budowlanka) odbył się konkurs o trzy roczne stypendia fundowane przez Prezesa Trzuskawica S.A., Janusza Miłucha. W zmaganiach uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu budowlanych materiałów wiążących oraz BHP – czyli musieli przyswoić potężną ilość materiału.

Przyszli budowlańcy muszą wiedzieć, że wapno tworzy w domach specyficzny mikroklimat i chociaż to jest materiał tradycyjny to powstaje w oparciu o nowoczesne metody i technologie. Każdy otrzymał test z 73 pytaniami zakodowanymi tak jak na maturze, na udzielenie odpowiedzi była godzina. Na odkodowanie prac czekano w napięciu bo oprócz trójki zwycięzców Zakład Trzuskawica S.A. ufundował dużo rzeczowych nagród dla pierwszej dwudziestki uczniów. Najlepsi okazali się uczniowie z kierunku budownictwo. Zwyciężył Dawid Poddębniak z klasy III AB, drugi był Bartłomiej Kasza z klasy III AB, trzecie miejsce zajął Maciej Tolak również z klasy III AB. Ta trójka z rąk Prezesa Trzuskawica S.A., Janusza Miłucha, oraz Członka Zarządu, Dyrektora ds. Handlowych, Andrzeja Piwowarskiego, otrzymała stypendia:

  • pierwsze miejsce – 3,5 tysiąca złotych rocznie,
  • drugie miejsce – 2,5 tysiąca złotych rocznie,
  • trzecie miejsce – 1,5 tysiąca rocznie.

Stypendium jest wypłacane w 10 ratach, dla uczniów jest to cenny zastrzyk gotówki, czasami wydawana jest ona na zakup sprzętu elektronicznego, czasami na sprzęt sportowy, ale zdarza się, że stypendium ratuje domowy budżet ucznia.
Pani Dyrektor szkoły Maria Gładyś oceniła ideę konkursu jako piękny przykład współpracy przedsiębiorstwa ze szkołą zawodową, dziękując Panu Prezesowi Januszowi Miłuchowi oraz Dyrektorowi ds. Handlowych Andrzejowi Piwowarskiemu za zaangażowanie i kontynuację tej wspaniałej już tradycji, której jednym z pomysłodawców była zmarła w ubiegłym roku Wicedyrektor Szkoły Zdzisława Stojek.

Organizatorzy konkursu otrzymali od uczniów kieleckiej budowlanki serdeczne podziękowania w formie okazjonalnych dyplomów za wielkie serce i wspieranie szkolnictwa zawodowego. Jak co roku konkurs przebiegał w uroczystej oprawie, wystąpił kabaret, który dopiero zadebiutował, ale już zdobył swoimi żartami uznanie w szkolnej społeczności. Idea konkursu jest bardzo pozytywna – młodzi ludzie zdobywają wiedzę – nowe informacje, jest to także zdrowa rywalizacja, a uczniowie mają świadomość, że nauka i wiedza popłacają.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.