Wydarzenia

XIII Edycja konkursu „Wiedza o Wapnie” w ZSZ nr 1 w Kielcach

W czwartek 18.10.2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach odbyła się XIII edycja prestiżowego konkursu „Wiedza o wapnie” pod patronatem TRZUSKAWICA S.A.

Przed rozpoczęciem konkursu odbyły się uroczystości, podczas których odsłonięto pamiątkową tablicę. Sali nr 21 nadano imię mgr inż. budownictwa Zdzisławy Stojek – inicjatorki i organizatorki konkursu. 85 najbardziej ambitnych uczniów, którzy przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, wzięło udział w konkursie. Wsparła ich w tym fachowa literatura przedstawiona przez Trzuskawica S.A. Do tak dużej frekwencji z pewnością przyczyniła się wieloletnia tradycja konkursu oraz cenne nagrody, którymi zostali obdarowani uczniowie.

W tym roku zwyciężył Wiktor Kowalczyk z III klasy Technikum Inżynierii Sanitarnej w ZSZ Nr 1 i to właśnie jemu Pan Andrzej Piwowarski, Dyrektor ds. Handlowych w Trzuskawica S.A., wręczył roczne stypendium na łączną kwotę 3500zł ufundowane przez Spółkę. Drugie miejsce zajął Jakub Żak z Technikum Budownictwa i on także otrzymał stypendium – w wysokości 2500zł. Na podium stanęła też Marta Piotrowicz z IV klasy Technikum Geodezyjnego, która otrzymała stypendium na łączną kwotę 1500zł za zajęcie trzeciego miejsca. Oprócz nagród pieniężnych uczniowie otrzymali także nagrody rzeczowe, które z rąk Dyrektora Andrzeja Piwowarskiego odebrało wielu pozostałych uczestników konkursu.

Na uroczystości obecny był przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, Pan Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii. Pogratulował on sukcesu zwycięzcom jak również pochwalił realizowane od wielu lat przedsięwzięcie, które dla rozwoju rynku budowlanego realizuje firma Trzuskawica S.A. Podobną opinię wyraziła Pani Magdalena Fudala, Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Forum Pracodawców, z pomocą której szkoła z powodzeniem realizuje projekt unijny: „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”. W imieniu młodzieży, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach serdecznie podziękowało firmie Trzuskawica S.A. za wspieranie placówki.

Na rynku budowlanym istnieje zapotrzebowanie na wielu specjalistów z wiedzą budowlaną zdobywaną w szkole. Stypendia ufundowane przez Trzuskawicę na pewno pomogą młodzieży, a także wskażą im dalszy kierunek mówiący o tym, że poprzez naukę i pracę uzyskuje się określone efekty.

Tagi

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności

Twoja przeglądarka (Internet Explorer) jest nieaktualna

Strona może nie wyświetlać się poprawnie.

Pobierz jedną z poniższych, aktualnych, darmowych przeglądarek:

Microsoft Edge Icon
Edge
Microsoft
pobierz
Google Chrome Icon
Chrome
Google
pobierz
Opera Icon
Opera
Opera Software
pobierz
Mozilla Firefox Icon
Firefox
Mozilla Foundation
pobierz

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wygoda.

Plik pobierany jest z oficjalnej strony sprzedawcy.